Finalisti Eura vyhrali, Belgicku zaskočilo Grécko a Holandsko má problémy

V kvalifikačnej skupine A sú Holanďania po prehre v Bulharsku až štvrtí a hrozí im, že sa po majstrovstvách Európy nedostanú ani na svetový šampionát.

S Bulharskom im utiekol úvod zápasu, v ktorom dvakrát udrel domáci Spas Delev. V prvom polčase bezradní Holanďania zabrali až po prestávke, hru oživili dvoma zmenami v zostave, ale gólu sa nedočkali.

Zo štvrtého miesta stráca tri body na druhej Švédmi, dokonca šesť im chýba na vedúcej Francúzsku. Tá vyhrala 3: 1 v Luxembursku, kde sa trafili jej útočníci Olivier Giroud s Antoine Griezmann.Desať gólov v piatich zápasoch nastrieľali v rovnakej skupine tiež Švédi, ktorí dávajú góly aj bez útočníka Zlatana Ibrahimoviča, ktorý v lete ukončil reprezentačnú kariéru.

V domácom dueli Severanov proti Bielorusku (4: 0) sa dvakrát presadil Emil Forsberg, ďalšie bránky Bet365 bonus strelili Marcus Berg a Isaac Thelin.

Jediným stopercentným tímom po piatich odohraných zápasoch sú Švajčiari, ktorí dosiahli na piate kvalifikačné víťazstvo proti Lotyšsku. V Ženeve mu dlho nemohli dať gól, až sa trénerovi Petkovic podarilo striedanie.Do hry poslal útočníka Josipa Drmice, ktorý skóroval po necelej minúte na ihrisku presnú hlavičkou.

Švajčiarsko vedie skupinu B o tri body pred Portugalskom, ktoré aj s prispením dvougólového Cristiana Ronalda porazilo Maďarov 3: 0. Neopakovala sa tak prestrelka z minuloročného európskeho šampionátu, kedy v záverečnom zápase skupiny remizovali obaja súperi vo vzájomnom dueli 3: 3, čo im zhodne zabezpečilo postup do osemfinále. V treťom dnešnom dueli skupiny bodovala po dvanástich rokoch Andorra, ktorá hrala s Faerskými ostrovmi 0: 0.

Lídrom skupiny H zostáva aj po piatom kole kvalifikácie Belgicko.Remízu s európskym majstrom z roku 2004 Gréckom ale favorit zachránil až v závere.

Belgičania totiž neustrážili štart druhého polčasu, do ktorého ich hostia vleteli a po dvadsiatich sekundách dali vedúci gól zápasu. Z jedinej gréckej strely na bránu sa presadil útočník Kostas Mitroglu.

Po vylúčení Tachtsidise však domáci stupňovali tlak a po zásluhe sa dočkali vyrovnania. Perfektné formu z klubu potvrdil útočník Romelu Lukaku, ktorý vyrovnal na konečných 1: 1 v 90. minúte.

Gréci stráca na Belgicku dva body, rovnako zaostáva aj tretí Bosna a Hercegovina, ktorá rozstrieľala nováčika kvalifikácia Gibraltár 5: 0.Dve trefy v stretnutí zaznamenal spoluhráč Vladimíra Daridy z Herthy Berlín Vedad Ibišević.

Bez gólov skončil zápas Cypru s Estónskom.