DP: S Lotyšskem naši vyhráli 5: 0, přivítáme Rakousko

BRATISLAVA. Slovenský tenisoví reprezentanti zvítězili nad Lotyši v bratislavském zápase 1. kola I. skupiny euroafrickej zóny Davisova poháru 2014 družstev mužů 5: 0.

V úvodní ze dvou nedělních dvouher, celkově třetí, zvýšil nezvratný náskok domácích Andrej Martin, který překonal Janise Podzus za 131 minut 6: 4, 6: 7 (5), 6: 3.

Následně Martin Klizan zdolal teprve 16-letého debutanta Arturs Lazdinša za 77 minut dvakrát 6: 3.

Slováci přivítají 4.-6. dubna Rakousko v boji o účast v baráži o světovou skupinu oficiálních MS družstev.Nastoupili náhradníci

Za rozhodnutého stavu udělali oba kapitáni změny v úvodním nedělním singlu měli původně nastoupit týmové jednotky Lukáš Lacko a Andis Juska.

Martinovi vyšel úvod setkání s Podzus, když hned v úvodním gamu prolomil podání mladého Lotyšů a výhodu brejku přetavil v zisk prvního setu.

V druhém dějství si oba hráči drželi svá podání a tak na řadu přišel tie-break, v něm se prosadil lotyšský tenista. O osudu třetího setu rozhodl šestý gem, ve kterém třetí nejlepší slovenský singlista sebral soupeři servis.

Martin si připsal na konto druhé singlové daviscupové vítězství, v sobotu přispěl po boku Michala Mertinak ve čtyřhře k zisku rozhodujícího třetího bodu.V závěrečné dvouhře se představí Martin Klizan s Artursem Lazdinšom. Martin těžko hledal motivaci

Andrej Martin přiznal, že nastupovat za rozhodnutého stavu nebylo snadné.

“Těžko se hledala nějaká motivace, neboť už po čtyřhře jsme vedli 3: 0. Byl to těžký zápas, Podzus hrál lépe, než je jeho nynější žebříčkové postavení, zejména ve druhém setu předvedl vysoký standard.Někdy je lepší vydřít vítězství, “řekl Martin v první reakci pro RTVS.