Cibulková prohrála s Kerberovou, Němky vyhráli 3: 1 a hladce postoupili

Daniela Hantuchová – Andrea Petkovicová – zápas zrušily

Jana Čepelová, Magdaléna Rybáriková – Julia Görgesová, Anna-Lena Grönefeldová 4: 6, 6: 3, 10: 7 (zápasový tie-break) za 90 minut

BRATISLAVA. Slovenské tenistky budou 19.-20. dubna hrát o záchranu ve světové skupině Poháru federace. V duelu 1. kola prohráli s Německem 1: 3.

O rozhodující třetí bod pro Německo se zasloužila Angelique Kerberová, která v duelu týmových jednotek zdolala Dominiku Cibulková za hodinu a 44 minut ve dvou setech 6: 3 a 7: 6 (5).

O zápase opět rozhodl tie-break. Hrál ve všech třech dvouhrách a vždy ho vyhráli Němky.

“Prožívám mix pocitů, převažuje frustrace. Lidé mě vyburcovaly, velmi jsem toužila potěšit jejich vítězstvím.První set mi nevyšel, po včerejšku jsem byla dost unavená, “řekla Cibulková pro RTVS.

” V druhém setu jsem se do toho dostala a myslím si, že na jeho konci jsem byla lepší. Bohužel nedotáhla jsem klíčové detaily. Byly věci, které jsem mohla udělat lépe. Kerberová zahrála velmi dobře, nikdy jsem u ní neviděla kvalitnější výkon, “dodala Cibulková.

” Je to frustrující. Velmi jsem chtěla vyhrát a vykřesat ještě naději na možný obrat, ale nepodařilo se mi to. V druhém setu jsem cítila, že jsem na dvorci lepší hráčkou, nedotáhla jsem však detaily. Mrzí mě zejména dva nevyužité brejkbaly za stavu 3: 3 v druhém setu, “řekla Cibulková.

” Asi jsem příliš chtěla.Kerberová hrála velmi dobře, už dávno jsem ji neviděla v takové pohodě, “řekla slovenská jednotka pro RTVS.

Slovenky poznají své soupeřky v baráži v úterý 11. února, kdy je v londýnské centrále ITF na prorgame los.

První set dnešního zápasu Dominika Cibulková prohrála 3: 6. Němka Kerberová podávala v zápase fantastický výkon a snažila se celé utkání rozhodnout.

Čistou hrou při vlastním podání otevřela i druhý set. Ten se však nakonec dostal až do tie-break ao zápase se rozhodovalo v něm.

Kerberová ho vyhrála as ním vlastní zápas i celé utkání Poháru federace.V sobotu nejprve Cibulková prohrála s Andrea Petkovicová iz mečboly na příjmu a pak Daniela Hantuchová nestačila na Kerberovou, přičemž měla dva setbaly v tie-break vstupního dějství. Němky si zahrají v Austrálii

“Je neuvěřitelné, že se nám podařilo postoupit do semifinále. Už teď se na ten zápas těším. Máme neskutečné družstvo a natolik dobré hráčky, že můžeme zdolat kohokoliv,” řekla Kerberová pro SAT .1 Gold.

“Před mečboly jsem se podívala do naší lóže, viděla jsem celý tým a pomyslela jsem si: ‘Okej, nyní nebo nikdy.’ Vychutnávala jsem si celou tuto výzvu. Jednoduše, myslela jsem jen na úspěch a chtěla jsem předvést můj nejlepší tenis, “dodala Kerberová.

“Už po losu jsem říkala, že budeme svědky kvalitních zápasů, co se o víkendu i potvrdilo.Nečekala jsem, že proti Dominice Cibulkové uděláme dva body. Byla ve velmi dobré formě, na Australian Open postoupila do finále. Ani do těchto duelů jsme však nešli v poraženecké náladě. Petkovičová proti slovenské jednotce potvrdila, proč byla v minulosti hráčkou Top ten, “řekla kapitánka německého družstva Barbara Rittnerová.

šampionka ze sezón 1987 a 1992 Němky se 19. – 20. dubna mezi nejlepšími čtyřmi představí v Austrálii, která ve čtvrtfinále zdolala extrémně oslabené Rusko 4: 0.

Slovenky budou ve stejném termínu bojovat o setrvání v elitní osmičce. v prolínačky by téměř určitě měli patřit mezi čtyři nasazené družstva.